Putinovské AHA!

9. června 2018 v 2:33 | I |  Běžný život
ÚVOD

Čtvrtek
I: "M., viděl jsi to?" nevěřícně koukám z okna na nově nainstalované obludné osvětlení ulice pod námi.
M: "Číňani, co chceš," M. se už tady ničemu nediví.

STAŤ

Pátek
Vracím se z města a zjišťuji, že osvětlení přibylo i na doposud neosvětlené části protější ulice. Celý chodník je opásaný páskou, která zasahuje do čtvrtiny jízdního pruhu. Celé to působí obskurně a nedá mi to o tom stále nepřemýšlet.

Později
I: "Hele, oni si asi myslí, že čím víc ulice svítí, tím je honosnější."
M. to opět jen okomentuje svým jadrným názorem na estetické standardy číňanů.

Později
Pátek večer, chystáme se někam vyrazit. Ulice je totálně zasekaná a vypadá to, že si na taxík nějakou dobu počkáme.

"Píp" cinkne telefon, kamarád píše do společného chatu:
Kamarád 1: "Xi, Putin to watch China-Russia junior ice hockey team's match in Tianjin*, to kdyby vás zajímalo, proč je všude zácpa."
Kamarád 2: "Pro všechny, co bydlí v Ritzu (pozn.: hotel jen přes řeku), Putin zrovna přijel."

Kamarád 1:" Putin už je ubytovaný, most k našemu hotelu už je otevřen."

Tuhle zprávu můžeme potvrdit, kolona se rozjíždí a my v taxíku s ní. Projíždíme hezkou vedlejší uličkou s evropskou architekturou jako pozůstatkem po evropském osídlení ve 20. stolení.

M:"Když jsem jel z práce, tak tahle ulice byla také zavřená."
Společně přemýšlíme, proč by Putin musel jet zrovna tudy. Odpověď je nasnadě:"Je hezká!" Představa, jak Putin musí kličkovat ulicemi sem a tam, protože ho čínani chtějí tahat jen těmi hezčími ulicemi, mě upřímně pobavuje.
I:"Aha! Oni ty světla tam snad nainstalovali kvůli Putinovi!" začínám rozjíždět teorie o tom, že cestou z letiště do Ritzu by pod úhlem mohl zahlédnout naší, z větší části ošklivou ulici.

ZÁVĚR

Vracíme se z restaurace. Město, jak se zdá, opět dopravně kolabuje. M. se pokouší zavolat Didi (pozn.: čínská obdoba Uberu), vypadá to, že si počkáme. Vzdáváme to a jdeme najít kola (pozn.: koncept veřejných sdílených kol je tady velmi populární a praktický). Není to tak snadné, takže zase kontroluju Didi - dle aplikace si počkáme 1 hodinu, no neberte to! Nakonec všichni posbíráme nějaké funkční kousky a zácpami se prodíráme vstříc domovu. Na krajích silnice vidím spoustu lidí s kufry. Je mi jich líto, cokoli chtěli stihnout, už asi nestihnou.

Až doma zjišťuji, že kamarádi v roli zvědavé sousedky zafungovali dokonale. Díky nim tedy sleduji video natočené z jejich obýváku, jak po naší prázdné ulici projíždí honosné procesí s tu a tam nějakou tou limuzínou.

Záhada světel vyřešena.

Ať žije Putinovská vesnice!


EPILOG

Snad jen jedna otázka zůstává nezodpovězena. Od pátku tu máme moc krásný vzduch. Do toho nám trochu zapršelo. Není pochyb, že dělníci v továrnách dostali dovču a továrny se zavřely. To není nic nového. Ale co ten déšť? Nejsem tu už moc dlouho, když už někde v hloubce připouštím, že číňani nechali zapršet cíleně, aby přivítali Putina ukázkovým vzduchem?*Xi a Putin budou sledovat hokejový zápas Čína-Rusko v juniorské kategorii.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 I I | 9. června 2018 v 2:36 | Reagovat

Tak po více než roce naši otupělost rutinou zase něco zaujalo. Doufám, že se vám to bude líbit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama