Proč je dobře, že pomazánkové máslo není máslo I.

11. dubna 2017 v 8:52 | I |  Běžný život
Představte si, že si spokojeně sedíte ve svém 39. patře, učíte se čínské znaky a na pozadí se ozývají jen písklavé a dunivé zvuky odstředivých sil pračky. Když tu náhle: "ÚÚUúúu ÚÚUúúu ÚÚUúúu," bytem se rozhledne pronikavý alarm. Vyděšeně posloucháte a hlavou vám běží, co že jste to, propřírodu, zase udělali za průser*. Plyn? Plotýnka? Trouba? Nebo se snad zavařila pračka? Ještě než se zvednete od stolu, podvědomě zavětříte. Nic. Jdete kolem koupelny, kuchyně. Nic podezřelého. Jak se přibližujete do obýváku, zvuk zesiluje. Jdete správně. Tam u dvěří zuřivě vříská zabezpečovací panel a výstražně červeně bliká obrázek domečku. "Hm, to je divný zvonek, takový jsme přece neměli," myslím si a asi jen tak ze setrvačnosti se pokouším zaktivovat obrazovku, abych zjistila, kdo na mě zezdola zvoní, nebo alespoň nějak vříštivý zvuk umlčela. Panel nereaguje. Divný. Začínám si myslet, že je to fakt alarm.Otevírám okno. Žádný smrad, žádná houkající hasičská auta. Vzpomínám si, že někdo na WeChat** posílal info, že se budou zkoušet požární sirény. Trochu se uklidňuju a vracím se ke své práci. Alarm stále hlomozí a mě to nedá. Co kdyby se fakt něco dělo? 39. patro má super výhled, ale s prcháním před požárem je to horší. Jdu najít telefon. Tak jo, zkouška měla být pět dnů zpátky. Ještě nevylučuju, že je to u nás jinak. Přeci jen, Čína, ale … Co když zápach necítím, protože hoří někde výš, nebo na druhé straně? Sirény neslyším, protože, no … Čína***?

Přemýšlím, jak moc budu za blázna, protože půjdu ven, jen proto, že na mě bliká nějaká kontrolka. Ale co, žijeme jen jednou. Svlíkám se z pyžama^. Čuchám si k triku. Ne, ne, tohle už ne. Když už evakuovat, tak hezky v čistém a voňavém. Balím notebook, u toho Martinového váhám. Vracím se pro obal, aby ho měl hezky zabalený. Žádný nevidím. Znovu přemítám, jak reálná je hrozba, aby to stálo za to šahat na Martinův poklad. Přijdu si jak blázen, ale odpojuju Martinův notebook od všech kabelů a jak je, ho strkám do batohu. Ještě peneženku, mobil a pas. Kde je ten Martinův, netuším. Alarm mezitím přestává vřeštět, ale obrázek dál výstražně bliká červenou barvou. Evidentně jsem tu už moc dlouho. Obouvám se a ještě na poslední chvíli se vracím pro snubní prstýnek^^.

Otvírám dveře a pokouším se zanalyzovat veškerý senzorický input. Chodba prázdná. Nic se neděje. Žádný povyk. Žádný smrad. Jen ze spodních pater se ozývají zvuky, jako kdyby opravářů. Znovu zvažuju, jestli se nemám vrátit. "No co, když už jsem tady!" U výtahu září cedulka: "Nepoužívejte v případě požáru." Mačkám tlačítko dolů a říkám si, že přece ve skutečnosti nehoří, tak nebudu dělat hysterku (ještě větší). Přeci pokud mají takový sofistikovaný alarm do bytů, byli by schopni i výtahy zablokovat. Ve 22 patře mám pocit, že výtah zpomaluje.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*tyto intenzivní pocity automatického přijímání, že jste něco spáchali snadno získáte např. tak, že přes víkend necháte puštěné čerpadlo, které je stavěné na práci proti vakuu a tak nějak zapomenete zavřít kohout, takže žádné vakuum se nekoná. Pumpa, chudák, pořád pumpuje, až se z toho zavaří a začne metat všude okolo olej, čímž se ještě víc zavařuje a vy jste pak v pondělí rádi, že jste nepodpálili budovu a už s úlevou několik hodin uklízíte kaluže oleje ze zdí, nábytku, prodlužovaček a přístrojů. Třeboňský gang má pro to diagnózu: diagnóza Hloupá buchta.
**to je taková aplikace, prostřednictvím které se dneska v Číně žije.
***když jste často doma, občas koukáte i z okna. Po pár zkušenostech s tím, jak čínští řidiči v provozu pouštějí záchranku, nemám zrovna velkou důvěru v rychlost tzv. rychlých záchraných složek.
^a co, že bylo skoro půl dvanácté? Svoboda!
^^ romantika, že?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 KIRAMomS KIRAMomS | E-mail | Web | 17. července 2018 v 11:27 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Similar picture leads to the strengthening of negative tendencies feeding and the breath baby, formed hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special procedures so that water does not stay tissues. If the woman is resting, then under the feet preferably put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Prohibited long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/feet-swelling-after-pregnancy-how-to-deal-with-this-issue>feet swelling after pregnancy</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama