Den šestý

18. října 2016 v 18:21 | I |  Bydlení
Tak zítra uz budeme zaČÍNAt sedmý den v Tianjinu. Během této doby jsme zvládli:
  • Nakoupit a ze získaných potravin uvařit jedno a půl jídla - dle mých českých zvyků jsem toho udělala kotel a už to jíme třetí den (tedy aspoň já, protože Martin si trochu ozvláštňuje jídelníček obědy v práci) - jeden a půl jídla, protože jsem to 3x měla s rýží a jednou s bramborami (tedy spíše bramborovou kaší). Při této příležitosti zdravím Petru V. a vzkazuji, že bych se s radostí podělila Úžasný.

  • Absolvovat 1. lekci čínštiny, na které jsem byla za největšího šprta. Well done Leona Navrátilová a Chinese point! Ten jeden měsíc přišel vhod!
  • Vést rozhovor s čínským angličtinou nepolíbeným hotelovým personálem na téma "proč ten větrák v koupelně běží i přes noc" a "tohle uklízet nemusíte" s pomocí úsměvů, pantomimy, malůvek a úsměvů (nevím proč, ale zatím se mi zdá, že si Číňani myslí, že čím víc se na vás budou smát, tím víc jim budete rozumnět…)
  • Vést rozhovor se zelinářem a náhodným jiným zákazníkem na téma, jak se jmenují jaké okurky a jestli tu, co jsem si vybrala, chci na jídlo (následovalo poté, co jsem odmítla zelinářem vybranou a chtěla větší). No, nevím, asi se chtěli ujistit, že si ji budu strkat skutečně do pusy a ne jinam... Slov padlo hodně, takže jsme toho probírali asi víc, ale upřímně, v jednu chvíli se z toho stal značně jednostranný dialog.
  • Ochutnat místní pivo, resp. dle česko-pivní terminologie spíše pivní limonádu. Hodnocení za ty, co už vlastně skoro nepijou: "ale jo, proč ne".
  • Vyprosit si čističku vzduchu na pokoj, aby další den začala svítit kontrolka výměny filtru, aby po pravděpodobné návštěvě personálu kontrolka svítit přestala. To ale nemění nic na tom, že dneska čistička svítí furt červeně, což tak nějak selským rozumem interpretujeme, že přístroj ve vzduchu detekuje víc částic, než by měl. Nutno podotknout, že dneska, stejně jako v den našeho příjezdu, bylo znečistění fakt extrémní (kolem 300 AQI 2.5PM) a o těsnosti místních oken si iluze příliš nedělám. Pořád je tu ale možnost, že blikající kontrolka byla vyřešena odstraněním kontrolky :D Btw. už jsem našla odpovídající senzor i návod na zapojení do Arduina, takže k Vánocům si možná nadělím nějaký homemade měřák, muhehe!
  • Překonat jet lag (doufejme!), neb dnes byla první noc, kdy jsem se normálně vyspala.
  • Dojít na imigrační pro pracovní povolení a podat žádosti o rezidenci a, v mém případě, dojet ještě na zdravotní prohlídku, ale o tom třeba až příště.

Poznání tohoto dne:
Brambory se dají škrábat drátěnkou na houbičce.

Summary of the score of house wife:
Žehlení skill:
0,5/5 (hodnocení slovy: falešný začátečník)

Achievements:
Obsluha pračky (se sušičkou): 1 pt
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama