Čínské drobnůstky

25. října 2016 v 15:02 | I |  Běžný život
Aneb nové poznatky o životě domorodců očima náplavy.


Doprava:
Něco málo už jste o místní dopravě slyšeli. Abychom to nějak shrnuli, vystačíme si s jednoduchým pravidlem: silnější má přednost! Jak jistě chápete,dle tohoto je chodec na žebříčku - autobus - dobré auto - auto - špatné auto - motocykl - kolo- na úúplném konci. Jistě, velké křižovatky mají i semafory. To ale nemusí nezbytně nic znamenat, neb motocyklisté a kolisté, to jsou takoví anarchističtí piráti, kteří se v okamžiku zastavení automobilů chytají příležitosti a jezdí všemi směry, chodci, nechodci. Přecházíte jednosměrku a z logiky by z jedné strany nemělo nic jet? Chyba! Takže jestliže chcete vstoupit do vozovky, pěkně rozhlédnout, doleva, doprava, doleva, doprava, doleva, doprava a tak pořád, než se dostanete na druhou stranu (nespoléhejte se na uši, elektromotocykly a kola nejsou skoro slyšet). Ideální je aspoň z jedné strany se krýt nějakým Číňanem - jednak se dá předpokládat, že je s místními zvyky přeci jen lépe sžit a dokáže lépe odhadnou situaci, druhak, když se na vás přeci jen něco vyřítí, máte takový živý airbag. Ten je navíc dobře vyměnitelný (záložních kusů cca 1,3 mld., což neupotřebíte, ani kdybyste se chtěli nechat přejíždět každý den). Z dnešní zkušenosti navíc vím, že po ulici chodí prémiové kusy s policejní uniformou, pomocí kterého přejdete frekventovanou ulici, i když svítí červená.

Obrana před místní dopravou:
Skupina domorodých žen využívajících motocyklů si našla obranu před chaosem místní dopravy a jezdí zásadně s pytlem přes hlavu. Původně jsem myslela, že buďto nějaká oběť prchá před svým únoscem, nebo že snad prchá s lupem po přepadení banky, ale na to nejely dost rychle. Později mě napadlo, jestli je to nemá ochránit před hmyzem, ale to jsem také vyloučila (viz dále). Když jsem později viděla ženu, která místo síťovaného pytle, přes který ještě bylo možné jakž takž vidět, měla šátek s tmavě barevným vzorem, v tu chvíli mi to došlo! Tyto ženy schválně snižují svoji schopnost vidět své okolí, aby omezily stres, který aktivní pohyb v tinajinské dopravě vyvolává! No a nebo to mají, aby se jim nerozcuchaly vlasy…

Chodníky:
To, že je chodec spodina, poznáte i podle zaměření chodníků. Chodník zpravidla slouží jako parkoviště pro auta, motocykly i kola. Chodník také slouží k sušení prádla. Chodník je restaurace a obchod. Chodník je občas také silnice. Někde v těch skulinách mezi, je člověk- chodec, který se snaží dostat z místa A do místa B.

Prezentace prodávaného zboží:
Chcete prodat svoje zboží? Vyvezte do ulic stánek! Nemáte stánek? Rozprostřete si prostěradlo! Nemáte prostěradlo? Nevadí! Zboží můžete přeci dát rovnou na zem! Mňamky salátek!

Psi:
Zatím jsem viděla několik psů. Všichni vypadali, že jsou na lásku, ne na jídlo. Tedy možná s jedinou vyjímkou, kdy před obchodem byla ohrádka s několika malými psíky. Raději jsem nešla zjišťovat, jestli je to řeznictví, nebo zverimex.

Znečistění vzduchu:
Před naším odjezdem jsem kdesi na blogu četla, že místní smog nesmrdí. Smrdí.

Volně žijící zvířata:
Jsou tu! Dalo to sice trochu práce, ale s hrdostí v hlase mohu oznámit, že tu přežívá i volně žijící zvěř. Za 13 dní jsem objevila tři pidimušky, jednu jakože berušku a celý houf malých vrabčáků (menších než v Čechách). Z nepřímých pozorování usuzuji i na existenci myší, neb předevčírem, či kdy, jsme viděli, jak nějaká kočička velmi aktivně štourá kolem přepravek u jednoho krámku.


Data na závěr:
Počet viděných málo závažných dopravních nehod: 1
Počet úspěšného přijetí Visa a MasterCard: 0
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tomas Tomas | 25. října 2016 v 21:19 | Reagovat

Jen si dejte pozor,aby ty airbagy nebyly vybusne jako v Toyotach :-)

2 I I | 28. října 2016 v 7:38 | Reagovat

[1]: Dobrá poznámka. Ono, kdo ví, jak to tenkrát v tom přístavu vlastně bylo! https://www.youtube.com/watch?v=nhsOXdomPNU

3 H. H. | 28. října 2016 v 18:32 | Reagovat

Zajímavé video. Anglicky umím jen pár slov, přesto jsem téměř všemu rozumněla. Teď už vím, že si v nebezpečných situacích se svojí slovní zásobou vystačím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama